PRO-культура

22 Apr,2019

Название: PRO-культура

Автор: Радзько Нэлі

Издание: Новополоцк сегодня. – 2019. – 19 апр. - С. 16.

Бібліятэка імя У.Маякоўскага

«Зноў гучыць струна і на душы вясна…» Пад такой назвай у бібліятэцы імя У.Маякоўскага прайшоў святочны вечар, прысвечаны 17-годдзю заснавання літаратурна-музычнага клуба «Крылы». Народны калектыў пад кіраўніцтвам наваполацкай пісьменніцы Галіны Сташкевіч даў пуцёўку у жыццё дзясяткам таленавітых паэтаў, празаікаў, бардаў, выканаўцаў эстрадных песень і мастакоў.

Сёння ў калектыве 35 чалавек. Сярод іх ёсць члены Саюза пісьменнікаў Беларусі. Самаму малодшаму ўдзельніку клуба Грыгорыю Бердашкевічу 20 гадоў, а ветэранам з’яўляецца 94-гадовая Ніна Дзянісава. За гады сваёй дзейнасці «Крылы» абраслі вялікай колькасцю прыхільнікаў і не раз станавіліся пераможцамі абласных і рэспубліканскіх конкурсаў. На творчым рахунку літаратурна-музычнага аб’яднання каля 50 зборнікаў. Павіншаваць «крылаўцаў» у гэты дзень прыйшлі навучэнцы гімназіі №1, калегі і сябры, а таксама прыхільнікі іх творчасці. На вечары гучалі празаічныя, паэтычныя і музычныя творы, напоўненыя вялікай любоўю да жыцця, творчасці і слова.

Прочитано 364 раз(а) Последнее изменение 22 Apr,2019
Еще в этой категории: « PRO-культура PRO-культура »