Беларусь: старонкі гісторыі

14 Feb,2022
Беларусь: старонкі гісторыі

2022 год у Беларусі аб’яўлены Годам гістарычнай памяці. У чытальнай зале бібліятэкі імя У.Караткевіча аформлена тэматычная кніжная выстава ”Беларусь: старонкі гісторыі“. Яна складаецца з наступных разделаў: ”Пра мінулае для будучыні“, ”Слаўныя імёны Бацькаўшчыны“, ”Пазнаём Беларусь разам“, ”Ганарымся, што мы - беларусы“. На выставе прадстаўлена літаратура, прысвечаная сімволіцы беларускай народной культуры, гісторыі Беларусі ў кантэксце сусветнай гісторыі, архітэктурным помнікам і музеям, яркім дзеячам культуры, навукі, спорта.

Прочитано 149 раз(а) Последнее изменение 22 Feb,2022