PRO-культура

13 Mar,2019

Название: PRO-культура

Автор: Радзько Нэлі

Издание: Новополоцк сегодня. – 2019. – 9 марта. - С. 16.

Бібліятэка імя А.С.Пушкіна

Наваполацкая паэтка, член Інтэрнацыяльнага Саюза пісьменнікаў і народнага калектыву «Літаратурны каўчэг» Кацярына Марчанка прэзентавала новы зборнік вершаў «Голас душы». Кніга пабачыла свет у студзені 2019-га. У ёй аўтарка распавядае пра любоў к родным мясцінам, пра дзяцінства, перажыванні, якія прыйшлося пераадолець на жыццёвым шляху. Старонкі кнігі дыхаюць дабрынёй, цеплынёй і аптымізмам. Як кажа сама Кацярына Марчанка: «Кожны верш – часцінка маёй душы і сэрца».

На літаратурным вечары ў бібліятэцы імя А.С.Пушкіна пісьменніца падзялілася сваімі думкамі, пачуццямі і перажываннямі, расказала пра першыя крокі ў паэзіі, дэкламавала аўтарскія вершы. Павіншаваць паэтку з выхадам новай кнігі прыйшлі не толькі сябры і сваякі, але і былыя калегі. Шмат цёплых слоў у гэты вечар Кацярыне Іванаўне прысвяціў намеснік галоўнага ўрача Наваполацкай гарбальніцы Ігар Мужычэнка.

Прочитано 290 раз(а) Последнее изменение 13 Mar,2019
Еще в этой категории: « PRO-культура PRO-культура »